هر روز میلیون‌ها رابطه در نقاط مختلف کره‌ی زمین تمام می‌شوند؛ رابطه‌های عاطفی و احساسی، رابطه‌های دوستانه، رابطه‌های کاری و… بعضی از این رابطه‌ها هیچ‌وقت جدی و ریشه‌دار نشده‌اند و در نتیجه تمام کردن‌شان آن‌قدرها هم سخت نیست. اما تمام کردن رابطه‌هایی که به مرور زمان جدی شده‌اند، می‌تواند بسیار دشوار باشد. در این پست، از نکاتی خواهم گفت که به‌تر است برای تمام کردن رابطه -به‌خصوص رابطه‌های جدی و طولانی- در نظر گرفته شوند. (تمرکز پست روی روابط عاطفی و عاشقانه است.)

 

اما من کِی کارشناس تمام کردن رابطه شدم؟ احتمالا شما هم آن نقل قول قدیمی از لقمان حکیم -که حالا ضرب‌المثل شده- را شنیده‌اید: «لقمان را گفتند: ادب از که آموختی؟ گفت: از بی‌ادبان.» من هم روش درست تمام کردن رابطه را همین‌شکلی یاد گرفته‌ام. از رابطه‌های جدی خودم و دوستان نزدیکم که به بدترین شکل ممکن تمام شده‌اند و جای زخم‌شان هنوز هم باقی مانده. نکاتی که در ادامه خواهم گفت، برای جلوگیری از ایجاد همین زخم‌های عمیق در هر دو طرف رابطه‌اند.

 

قبل از هر چیز، از تصمیم‌تان مطمئن شوید

هر کاری تاثیرات و پی‌آمدهای خاص خودش را دارد. تمام کردن یک رابطه‌ی جدی و طولانی هم یک تصمیم مهم با تاثیرات بزرگ روی خودتان و طرف دیگر رابطه است. پس قبل از هر چیز باید از تصمیم‌تان مطمئن شوید. به هیچ وجه از تهدید تمام کردن رابطه برای برنده شدن در یک جدال داخلی استفاده نکنید. این کار به آینده و سلامت رابطه آسیب خواهد زد.

بعد از این‌که مطمئن شدید و تصمیم گرفتید رابطه‌تان را تمام کنید، به نکات زیر توجه داشته باشید.

. . .

..................................................................................................................................

برای خواندن ادامه‌ی پست یا دیدن باقی محتوا، باید عضو وبلاگ باشید.

ثبت‌نام | ورود

(چرا عضو بشم؟)

..................................................................................................................................


اگر این پست را دوست داشتید، پست‌های دیگر با برچسب راهنمای روابط عاطفی را هم ببینید.

 

اگر می‌خواهید از دنیای روابط عاطفی بیش‌تر سر دربیاورید و بتوانید رابطه‌هایتان را درک و مدیریت کنید، این مجموعه به دردتان خواهد خورد:

مجموعه‌ی آموزشی بعد از عشق: مدیریت روابط عاطفی از آغاز تا پایان

 

معرفی مجموعه:

دیدن در یوتیوب

 


 


به دیگران هم برسانید