وقتی وارد رابطه می‌شویم، کسی را داریم که می‌شود همه چیز را با او شریک شد؛ از بزرگ‌ترین رویاها برای آینده تا کوچک‌ترین اتفاقات روزانه. اما پیدا کردن یکی که فکر می‌کنیم گزینه‌ی خوبی برای ماست؛ دلیل مناسبی برای دور انداختن آن تعریف مستقل که از خودمان داریم و غرق شدن در زوجِ من و او -یا بدتر از آن: غرق شدن در او- نیست.

در این میان، چیزی که می‌تواند ضامن شاد بودن شخص ما و سلامت رابطه‌مان در آینده باشد، شکل خاصی از مستقل ماندن است. در این پست از راه‌های مستقل ماندن بعد از ورود به رابطه صحبت خواهم کرد.

 

چرا مستقل ماندن در رابطه مهم است؟

آقای ایکس و خانم ایگرگ هر دو از دوستان دوران دانش‌گاه من بودند که بعد از فارغ‌التحصیلی هم ارتباط‌مان را حفظ کرده بودیم. آقای ایکس چند وقت پیش ازدواج کرد و ناگهان از نظرها دور شد. اول مثل قدیم دعوتش می‌کردیم به دورهمی‌ها. اما بعد از چندین جواب منفی پشت سر هم، کم‌کم بی‌خیال دیدنش شدیم.

خانم ایگرگ چند وقت پیش وارد رابطه با یکی شد که ظاهرا جدی هم بود. بعد از این اتفاق، او تمام دوستان پسرش -از جمله من- را در شبکه‌های اجتماعی آنفالو کرد. بعد هم که در جمع دوستان مشترک مرا دید، راهش را کج کرد که مبادا به من برسد و مجبور شود جواب سلام و احوال‌پرسی بدهد.

شما چند مورد مشابه آقای ایکس و خانم ایگرگ در زندگی‌تان داشته‌اید؟ افرادی مثل این دو نفر، عملا در رابطه‌شان ذوب شده‌اند و دیگر شخصیت مستقل و تصمیم‌گیرنده‌ای از خودشان ندارد. اگر نمی‌خواهید به این حال و روز بیفتید، از همان دوران آغازین رابطه به فکر حفظ درجه‌ای از استقلال‌تان باشید.

 

یک پست دیگر هم بخوانید:  7 نشانه‌ی دوست داشتن واقعی (آخری از همه مهم‌تر است!)

 

راه‌های مستقل ماندن در رابطه:

. . .

..................................................................................................................................

برای خواندن ادامه‌ی پست یا دیدن باقی محتوا، باید عضو وبلاگ باشید.

ثبت‌نام | ورود

(چرا عضو بشم؟)

..................................................................................................................................


اگر این پست را دوست داشتید، پست‌های دیگر با برچسب راهنمای روابط عاطفی را هم ببینید.

 

اگر می‌خواهید از دنیای روابط عاطفی بیش‌تر سر دربیاورید و بتوانید رابطه‌هایتان را درک و مدیریت کنید، این مجموعه به دردتان خواهد خورد:

مجموعه‌ی آموزشی بعد از عشق: مدیریت روابط عاطفی از آغاز تا پایان

 

معرفی مجموعه:

دیدن در یوتیوب

 


 


به دیگران هم برسانید