همه‌ی ما کسانی را در زندگی‌مان داریم که به عنوان دوست می‌شناسیم‌شان. اما همه‌ی این دوست‌ها، دوست‌های واقعی نیستند. و همان‌قدر که داشتن دوستان واقعی تاثیر مثبتی روی جنبه‌های مختلف زندگی دارد، حضور دوستان قلابی می‌تواند همه چیز را به هم بریزد و تاثیری کاملا منفی به جا بگذارد.

در این پست، درمورد دوستان قلابی حرف خواهیم زد. این‌که چه‌طور می‌توانیم دوست واقعی را از دوست قلابی تشخیص دهیم و در مرحله‌ی بعد، چه‌طور می‌توانیم دوستان قلابی را از زندگی‌مان حذف کنیم.

 

چه‌طور دوست قلابی را از دوست واقعی تشخیص دهیم

دوست‌های قلابی را می‌شود به دو دوسته‌ی کلی تقسیم کرد. دسته‌ی اول، کسانی هستند که در ظاهر رابطه‌ی دوستانه و مسالمت‌آمیزی با شما دارند. اما این فقط ظاهر قضیه است و اختلافات و تعارض‌های عمیقی هم بین‌تان وجود دارد یا این‌که اصلا از هم‌دیگر خوش‌تان نمی‌آید. اسم این نوع دوست‌های قلابی را می‌شود «دوست/دشمن» گذاشت. مثلا هم‌کاری که هر روز به گرمی با شما سلام‌علیک می‌کند و از کارتان تعریف می‌کند ولی پشت سرتان از شما بد می‌گوید، یک دوست/دشمن است.

و دسته‌ی دوم:

. . .

..................................................................................................................................

برای خواندن ادامه‌ی پست یا دیدن باقی محتوا، باید عضو وبلاگ باشید.

ثبت‌نام | ورود

(چرا عضو بشم؟)

..................................................................................................................................


به دیگران هم برسانید