امروز روز سینماست و به همین مناسبت می‌خواهم چند مجموعه فیلم به شما معرفی کنم که مثل من “ماراتن فیلم” بگذارید و از دیدن چند فیلم و داستان پشت سر هم لذت ببرید. این لیست بنا به نظر شخصی من در این لحظه تنظیم شده است. قطعا مجموعه‌های جذاب دیگری هم وجود دارند و نظر من هم با توجه به حال‌وهوا و وضعیت مسائل مختلف همیشه در حال تغییر است! ممکن است سال بعد یک لیست دیگر با اسم‌های دیگر تحویلتان دهم!

فعلا این‌ها را داشته باشید تا بعد…

 

۱- مجموعه‌ی “شوالیه‌ی تاریکی” اثر “کریستوفر نولان” (۳ فیلم):

اگر فیلم اکشن دوست دارید، اگر فیلم ابرقهرمانی دوست دارید، اگر فیلم ضدقهرمانی دوست دارید، کلا اگر فیلم دوست دارید باید سه‌گانه‌ی خارق‌العاده‌ی نولان را تماشا کنید!

۲- مجموعه‌ی “ارباب حلقه‌ها” اثر “پیتر جکسون” (۳ فیلم):

فکر نمی‌کنم کسی روی کره‌ی زمین زندگی کند و اسم این سه‌گانه را نشنیده باشد. فیلم‌هایی که اثر ادبی جاودان و فوق‌العاده‌ی “جورج تالکین” را به زیبایی هرچه تمام‌تر به تصویر کشیده‌اند.

۳- مجموعه‌ی “جنگ ستارگان” اثر “جورج لوکاس” (فعلا ۶ فیلم):

اسم جنگ ستارگان هم احتمالا مثل ارباب حلقه‌ها برای همه آشناست. ولی متاسفانه تعداد کسانی که هر شش فیلم را تماشا کرده‌اند خیلی زیاد نیست (در ایران). جنگ ستارگان واقعا بخشی از تاریخ سینماست. باید آن را دید…

۴- مجموعه‌ی “مردان ایکس” اثر “برایان سینگر” (فعلا ۷ فیلم):

تمام فیلم‌های مجموعه به یک اندازه خوب نیستند ولی قطعا ارزش دیدن و لذت بردن دارند. به‌خصوص بازی‌های “هیو جکمن” در نقش “ولورین”. یکی از بهترین مجموعه‌های جدیدتر در ژانر علمی-تخیلی…

۵- مجموعه‌ی “سریع و خشمناک” (سریع و آتشین) (فعلا ۷ فیلم):

بازیگران و عوامل این فیلم‌ها در طول سال‌های گذشته واقعا به یک خانواده تبدیل شده‌اند. جلوه‌هایی که از دوستی در فیلم به تصویر کشیده شده‌اند و کاراکترپردازی واقعا دوست‌داشتنی و زیباست. “وین دیزل” هم که حرف ندارد.

۶- مجموعه‌ی “هری پاتر” (۸ فیلم):

شاید برخی صحنه‌های فیلم برای کسانی که کتاب‌های هری پاتر (اثر جی. کی. رولینگ) را خوانده‌اند، خیلی جذاب نباشد ولی مجموعه‌ی بسیار دیدنی و سرگرم‌کننده و جذاب است. در طول فیلم‌ها بزر شدن بازیگرها را همراه با کاراکترها ببینید…

۷- مجموعه‌ی فیلم‌های ابرقهرمانی کمپانی “ماروِل” اثر “جاس ویدون” (فعلا ۹ فیلم):

این مجموعه شامل فیلم‌های “مرد آهنی”، “کاپیتان امریکا”، “تور”، “هالک” و “انتقام‌گیران” می‌شود. دنیای سینمایی این مجموعه فیلم‌ها واقعا برای هر بیننده‌ای جذاب است. شخصیت‌ها و دیالوگ‌ها -به خصوص درمورد “تونی استارک”- بسیار زیبا پرداخته شده‌اند. ارزش وقتی که باید برای دیدن تمام فیلم‌ها صرف کنید را دارد.

۸- مجموعه‌ی “بورن” (فعلا ۴ فیلم):

سه فیلم اول با بازی “مت دیمون” واقعا فوق‌العاده و جذاب بودند. فیلم چهارم با بازی “جرمی رِنِر” خیلی خوب نبود ولی با بازگشت دیمون برای فیلم پنجم، بی‌صبرانه منتظر ادامه‌ی داستان جاسوس خوش‌قلب آمریکایی هستیم!

۹- مجموعه‌ی “دزدان دریایی کارائیب” (فعلا ۴ فیلم):

اولین مشخصه‌ی این مجموعه بازی زیبای “جانی دِپ” در نقش کاراکتری بسیار خاص و شدیدا جذاب است. مطمئن از دیدن ماجراجویی‌های این کاراکتر و داستان‌های جذاب و خطرات جالبی که او و دوستانش را تهدید می‌کنند لذت خواهید برد.

۱۰- مجموعه‌ی “ماتریکس” اثر “لانا و اندی واچوفسکی” (۳ فیلم):

یک فیلم بسیار فلسفی و معنادار. واچوفسکی‌ها نشان می‌دهند که اکشن‌ها هم می‌توانند خیلی خیلی عمیق باشند! کاراکترها و فضای فیلم بسیار جذاب و تاثیرگذار است. از آن فیلم‌هایی که از دیدنش خسته نمی‌شوید…

۱۱- مجموعه‌ی “ماموریت غیرممکن” (فعلا ۴ فیلم):

نمونه‌ی کامل یک اکشن تمام‌عیار. جلوه‌های ویژه و بدل‌کاری عالی و بازی خوب “تام کروز“. مجموعه‌ای بسیار جذاب و سرگرم‌کننده…

 

پ.ن: مجموعه‌های “ریدیک“، “گرگ و میش“، “راکی“، “جیمز باند“، “هَنگ اُوِر“، “ترمیناتور“، “مومیایی“، “جان‌سخت“، “مرد عنکبوتی“، “نارنیا“، “بازی‌های گرسنگی“، “سفر ستاره‌ای“، “مردان سیاهپوش“، “ماداگاسکار“، “قصه‌ی اسباب‌بازی‌ها“، “عصر یخبندان“، “سیاره‌ی میمون‌ها“، “ایندیانا جونز“، “ژوراسیک“، “شِرِک“، “تبدیل‌شونده‌ها” و “اوشِن” هم می‌توانند انتخاب‌های بعدی باشند.

(اگر در مورد فیلمی توضیح بیش‌تر می‌خواهید، کامنت بگذارید. حتما جواب می‌دهم.)


به دیگران هم برسانید