در این روزگار که شبکه‌های اجتماعی و فن‌آوری‌های نو زندگی تک‌تک ما را برای همیشه تغییر داده‌اند، تنها راه به دست آوردن و نگه داشتن مشتریانی وفادار از تولید محتوا می‌گذرد. بازاریابی از طریق تولید محتوا، با تبلیغاتی که هر روز در جاهای مختلف می‌بینیم و می‌شنویم، تفاوت‌های عمده‌ای دارد. شما با تبلیغات پیام‌تان را در گوش مشتری فریاد می‌زنید. فریادی که میان صداهای دیگر زندگی مدرن شهری محو می‌شود. اما با بازاریابی از طریق تولید محتوا، کسب‌وکار شما از طریق ارتباط موثر و فعالانه با مشتریان به آن‌ها نشان می‌دهد که با خرید از شما واقعا چه چیزی به دست می‌آورند.

تولید محتوای خلاقانه می‌تواند چهره‌ای انسانی -نه ماشینی- و در عین حال قابل لمس و دوست‌داشتنی به کسب‌وکار شما ببخشد و از طریق ارائه‌ی اطلاعات و برقراری مکالمه با مشتریان احتمالی، دنبال‌کنندگانی وفادار برای برندتان کسب کند.

اگر هر بار که مشتری محصول شما به دنبال اطلاعات می‌گردد بتواند آن را از طریق وبسایت یا پروفایل کسب‌وکارتان در شبکه‌های اجتماعی به دست بیاورد، برند شما تبدیل به یک نام معتبر و مورد اعتماد برای مصرف‌کنندگان خواهد شد. مسئله‌ای که در بازارهای رقابتی و پویای امروز می‌تواند تفاوت میان موفقیت و ورشکستگی باشد.

علاوه بر این، بازاریابی از طریق تولید محتوا به دلیل ایجاد ارتباط دوطرفه میان تولیدکننده و مشتری به شما کمک می‌کند تا مشتریان‌تان را بهتر بشناسید و از خواسته‌هایشان مطلع شوید. نکته‌ای که در طراحی محصولات بعدی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

تمام این‌ها فقط و فقط با تولید محتوای غنی توسط کسانی که مجاری ارتباطی مختلف و راه‌های انتقال پیام را به خوبی می‌شناسند، قابل دست‌رسی خواهد بود. کسانی که بتوانند متن بنویسند، ویدئو و عکس تولید کنند و مشتری را روی وبسایت و شبکه‌های اجتماعی برند شما نگه دارند. دیگر دوران تولید متن‌های خشک و خسته‌کننده که پر از کلمات کلیدی شده‌اند تا شاید چند نفر از طریق موتورهای جست‌وجو شما را پیدا کنند، گذشته است. بازاریابی از طریق تولید محتوا را با سئو یا تبلیغات اشتباه نگیرید. تولید محتوا، پرچم‌دار عصر جدید و کسب‌وکارهای جدید است.

 

برای اطلاع از انتشار نوشته‌های بعدی من در حوزه‌ی تولید محتوا، آدرس ایمیل خود را در بخش اشتراک وارد کنید. (نوار پایین وبلاگ را ببینید.)


به دیگران هم برسانید

حامد

من یه نویسنده، عکاس، ویدئوگرافر و پادکسترم که عاشق خلق محتوای بکر و تازه‌ست. اگه دوست دارید بیش‌تر درموردم بدونید، صفحه‌ی درباره‌ی من رو ببینید. اما اگه دوست دارید باهم رفیق بشیم، تو شبکه‌ی اجتماعی موردعلاقه‌تون یا از طریق اعلان‌های مرورگر دنبالم کنید، محتوا رو ببینید و نظرتونو بگید که بیش‌تر گپ بزنیم.
تا دفعه‌ی بعد، عزت زیاد!

پست‌های مرتبط

راهنمای استفاده از اینستاگرام

راهنمای کاملا کامل استفاده از اینستاگرام برای همه

این صفحه یک راهنمای کامل استفاده از اینستاگرام است که همه چیز را از صفر تا صد برایتان توضیح می‌دهد: از ساختن حساب کاربری تا روش‌های تولید و انتشار محتوای باکیفیت.

ادامه مطلب

فروشندگی

سبک فروشندگی ایده‌آل

برخورد فروشنده این‌قدر خوب بود و این‌قدر روشن و راحت به تمام سوالات من درمورد محصولات جواب داد که در همان چند دقیقه‌ی اول می‌دانستم...

ادامه مطلب

کسب‌وکار آنلاین

آغاز کار همیشه دشوار است؛ به فکر خودتان باشید

فرض کنید می‌خواهید یک کسب‌وکار آنلاین موفق راه بیندازید. فکر می‌کنید برای رسیدن به این اهداف چه نکاتی را باید رعایت کرد!؟

ادامه مطلب

حامد درخشانی