ما درون‌گراها به آرام بودن و سکوت‌مان معروف‌ایم و همین باعث می‌شود اطرافیان‌مان همیشه نتوانند حدس بزنند که چه فکر می‌کنیم یا چه حسی داریم و به چه چیزهایی اهمیت می‌دهیم. پس اگر شما هم یک فرد درون‌گرا در زندگی‌تان دارید و می‌خواهید بدانید چه‌قدر برایش مهم‌اید، به دنبال نشانه‌های زیر باشید؛ چون درون‌گراها همیشه احساسات‌شان را به روشنی بیان نمی‌کنند.

اگر راستش را بخواهید، خود من هم به ندرت مستقیما به کسی می‌گویم چه‌قدر برایم مهم است. چون ارتباط شفاهی آن‌قدرها برایم آسان نیست. ولی همین نشانه‌ها درمورد من هم صادق‌اند و از طریق همین کارها به دیگران نشان می‌دهم که برایم اهمیت دارند.

اصلا این روش به‌تر هم هست! از قدیم هم گفته‌اند «دو صد گفته چون نیم کِردار نیست». یعنی باید بی‌خیال «گفته»ها شد و بیش‌تر در همین «کردار» افراد درون‌گرا دقت کرد. پس بدون کِش بیش‌تر دادن مقدمه، برویم سراغ نشانه‌هایی که به شما می‌گویند برای یک درون‌گرا اهمیت دارید.

شما واقعا برای یک فرد درون‌گرا مهم‌اید، اگر:

 

۱- او برنامه‌ی مشترک برایتان می‌چیند و پیشنهاددهنده می‌شود

وقت گذراندن با دیگران انرژی زیادی از افراد درون‌گرا می‌گیرد؛ به‌خصوص بعد از یک روز یا هفته‌ی کاری طولانی. در نتیجه ما معمولا آغازکننده‌ی برنامه‌ریزی برای بیرون رفتن و وقت گذراندن‌های مشترک نیستیم. حتی اگر پیشنهاد بیرون رفتن هم دریافت کنیم، ممکن است گاهی اوقات تنهایی را ترجیح بدهیم و پاسخ‌مان منفی باشد.

در نتیجه اگر یک درون‌گرا خودش برنامه می‌چیند و پیشنهاددهنده‌ی اولیه می‌شود، یعنی شما اهمیت زیادی برای او دارید و واقعا می‌خواهد ببیندتان و با شما وقت بگذراند.

حتی در این مواقع دیده شده که برخی درون‌گراها از تلفن هم استفاده می‌کنند و به طرف‌شان زنگ می‌زنند! اگر این اتفاق افتاد، بدانید که خیلی خیلی مهم هستید!

 

یک پست دیگر هم بخوانید:  چه‌طور درون‌گرا بودن‌مان را برای دیگران توضیح دهیم

 

۲- همیشه دعوت‌تان را قبول می‌کند

می‌شود گفت این مورد روی دیگر مورد اول است. همان‌طور که گفتم، وقت آزاد درون‌گراها اهمیت زیادی برایشان دارد و باید از این وقت برای تنها بودن و شارژ شدن استفاده کنند. در نتیجه اگر یک درون‌گرا همیشه و در همه حال دعوت شما را قبول می‌کند و حتی حاضر است به خاطر شما در یک جمع غریبه وقت بگذراند، یعنی اهمیت زیادی برای او دارید.

و تماس‌های تلفنی این‌جا هم مهم‌اند! اگر یک درون‌گرا همیشه پاسخ تماس‌هایتان را می‌دهد، برایش مهم‌اید.

 

۳- کوچک‌ترین جزئیات را درمورد شما به خاطر می‌آورد

این یادداشت را با اشاره به شهرت درون‌گراها به آرام بودن و حرف نزدن شروع کردم. این شهرت، قطعا دلیل خوبی دارد. ما همیشه ترجیح می‌دهیم به شکلی فعالانه گوش کنیم، تا می‌شود اطلاعات جمع کنیم و بعد اظهار نظر کنیم. در نتیجه دیگران معمولا در کنار ما راحت‌تر حرف می‌زنند و اطلاعات زیادی درمورد خودشان ارائه می‌کنند. (به‌خصوص اگر برون‌گرا باشند.)

اگر برای یک درون‌گرا اهمیت زیادی داشته باشید، سعی خواهد کرد جزئیاتی که در خلال گفت‌وگو و راجع‌به خودتان ارائه می‌دهید را در یاد نگه دارد. نتیجه این‌که می‌بینید به شکل غیرمنتظره و غافل‌گیرکننده‌ای تولدتان را تبریک می‌گوید یا حال مادربزرگ‌تان که آن روز سردرد داشت را می‌پرسد یا شما را به کنسرت گروهی دعوت می‌کند که ماه‌ها قبل گفته بودید دوست دارید.

 

یک پست دیگر هم بخوانید:  اگر این 12 ویژگی را داشته باشید، از دسته‌ی درون‌گراها هستید

 

۴- حاضر است تنهاییش را با شما شریک شود و درمورد خودش به شما بگوید

ساعات تنها بودن برای درون‌گراها واقعا مهم‌اند. و اگر یک فرد درون‌گرا حاضر است این تنهایی را با شما شریک شود، یعنی اهمیت زیادی برای او دارید.

منظور از شریک شدن تنهایی چیست؟ یعنی هیچ‌کدام نیازی به شکستن سکوت در هر چند دقیقه نمی‌بینید و در کنار هم -ولی به آرامی- هرکدام کار خودتان را می‌کنید.

نکته‌ی دیگر درمورد افراد درون‌گرا این است که به این راحتی‌ها با هر کسی درمورد زندگی شخصی‌شان صحبت نمی‌کنند. و حتی اگر در وضعیت دشواری باشند، سعی می‌کنند خودشان با قضیه کنار بیایند؛ مگر این‌که عضو حلقه‌ی اصلی دوستان‌شان باشید و به شدت مهم!

اگر یک درون‌گرا از زندگی شخصی، موفقیت‌ها و شکست‌ها، منابع الهام و ترس‌هایش برایتان می‌گوید و حتی از شما مشورت می‌خواهد، یعنی به این حلقه‌ی اصلی رسیده‌اید و از اهمیت بالایی برای او برخوردارید.

 

۵- واقعا نگران‌تان می‌شود و برای مشکلات‌تان راه‌حل ارائه می‌دهد

درون‌گراها دوست ندارند کسی وارد حریم خصوصی‌شان شود و درمورد مسائل خصوصی نصیحت‌شان کند. در نتیجه معمولا تلاش می‌کنند خودشان هم این کارها را نکنند. پس اگر یک درون‌گرا حرف‌های شما را می‌شنود، درمورد مشکلات‌تان ابراز نگرانی می‌کند و بعد هم تلاش می‌کند راه‌حلی برایتان پیدا کند، یعنی برایتان اهمیت زیادی قائل است.

 

حرف آخر

مثل همیشه باید بگویم که هیچ حکمی درمورد شخصیت انسان‌ها جهان‌شمول نیست و هر درون‌گرایی می‌تواند از راه‌های مختلفی محبت و علاقه‌اش به شما را نشان دهد. مواردی که بالاتر به آن‌ها اشاره کردم، فقط مثال‌هایی بودند براساس تجربه و مشاهدات شخصی خودم که فکر می‌کنم درمورد اکثر درون‌گراها صادق‌اند.

 


نوبت شما

اگر درون‌گرایید، در کامنت‌ها بگویید چه‌طور به دیگران نشان می‌دهید که برایتان مهم‌اند. و اگر دوست درون‌گرا دارید، بنویسید که چه‌طور فهمیده‌اید چه‌قدر برایشان مهم‌اید.

این پست را در شبکه‌های اجتماعی‌تان هم به اشتراک بگذارید.

و سر زدن به پست‌های دیگر درمورد درون‌گرایی را فراموش نکنید!


 


به دیگران هم برسانید