شکست بخشی طبیعی از زندگی و کسب‌وکار است که همه‌ی ما دیر یا زود با آن مواجه می‌شویم. اما داستان این‌جاست که خیلی از ما برایش آماده نیستیم و نمی‌دانیم بعد از وقوعش باید چه کنیم. شاید چون هیچ‌وقت دوست نداشته‌ایم در این مورد فکر کنیم و احتمال شکست خوردن خودمان را به رسمیت بشناسیم.

اما از آن‌جایی که این آمادگی برای همه لازم است، در این پست از نکاتی خواهم گفت که می‌توانند شما را برای پذیرش شکست و گذر از آن آماده کنند.

 

چرا آمادگی برای شکست مهم است؟

ریسک کردن، یکی از ضرورت‌های پیش‌رفت در کار و زندگی‌ست. اما ریسک یعنی چه؟ یعنی انجام کاری که احتمال شکست هم در آن وجود دارد. حالا اگر به احتمال شکست فکر نکنیم یا برایش آماده نباشیم چه می‌شود؟ یا از خیر هر نوع ریسکی می‌گذریم و در نتیجه احتمال موفقیت و پیش‌رفت را هم به صفر نزدیک می‌کنیم. یا با اولین شکست، چنان ضربه‌ای می‌خوریم که ریکاوری از آن بسیار دشوار است.

پس

اگر می‌خواهید گزینه‌هایتان را محدود نکنید و احتمال زمین‌گیر شدن را از آینده‌تان حذف کنید، آمادگی برای شکست یک ضرورت است.

 

مرحله‌ی اول: بلافاصله بعد از شکست، مراقب پاسخ‌های احساسی باشید

. . .

..................................................................................................................................

برای خواندن ادامه‌ی پست یا دیدن باقی محتوا، باید عضو وبلاگ باشید.

ثبت‌نام | ورود

(چرا عضو بشم؟)

..................................................................................................................................

پیشنهاد

اگر محتوای این پست به نظرتان مفید بوده، آن را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید.


به دیگران هم برسانید